تولید نرم افزار بر مبنای سفارش مشتری

مشتريان متفاوت نيازهاي متفاوتي دارند. منابع و استراتژي هاي آنان متفاوت است. لذا نياز به نرم افزارهاي سفارشي دارند. کليد موفقيت ما در اين بخش تهيه يک نرم افزار هماهنگ با نيازهاي مشتري و بخش فناوري اطلاعات آنان ميباشد.

 در این بخش شرکت شار اقدام به تهیه یک نرم افزار خاص برای یک مشتری خاص مینماید.  مراحل و مسئوليت های شرکت شامل کلیه مراحل ایجاد یک نرم افزار از مرحله شناخت و آنالیز شروع شده سپس عملیات طراحی و بعد از آن پیاده سازی نرم افزار انجام خواهد شد. در انتها نیز پس از اتمام مرحله پیاده سازی مرحله نصب و راه اندازی نرم افزار در دستور کار قرار خواهد گرفت. لازم بذکر است که در این فرآیند کارشناسان شرکت با توجه به شناختی که در مرحله اول از سازمان مشتری کسب میکنند و برنامه ریزی که انجام خواهد شد تا انتهای کار در کنار سازمان خواهند بود و با ارائه راهکارهای مختلف در مرحله راه اندازی سیستم ریسک عدم پذیرش محصول از جانب مشتری را به حداقل و در حد صفر میرسانند. خوشبختانه تمامی نرم افزارهای تولید شده توسط این شرکت در سازمانهای مورد نظر راه اندازی گشته و توسط سازمان استفاده گردیده است و این نکته باعث افتخار و سرافرازی ما میباشد.

دلائل موفقیت ما در این حوزه عبارتند از:

 1. نرم افزارهای تولید شده توسط این شرکت بصورت کاربردی و در جهت تامین سود برای مشتری ایجاد میگردند.
 2. هزینه تولید نرم افزار توسط این شرکت نسبت به کیفیت آن پائین میباشد.
 3. تجربه و تخصص ما در زمینه تولید نرم افزارهای سفارشی و درک ما از مراحل تولید یک نرم افزار
 4. کیفیت و به روز بودن ابزارها و معماری هایی که در تولید نرم افزارها استفاده میشود.
 5. انعطاف پذیری و پشتیبانی ما برای پشتیبانی هر سیستمی که تولید میشود با توجه به تربیت نیرو های داخلی تضمین شده است.

پاره ای از پروژه های سفارشی انجام شده توسط این شرکت عبارتند از :

 • طراحی و پیاده سازی نرم افزار تهیه و تولید جداول و اطلاعات آماری 
  این نرم افزار جهت جمع آوری و ذخیره سازی اطلاعات مورد نیاز آماری یک سازمان بکار میرود و پس از جمع آوری اطلاعات امکان تهیه گزارشات متنوع بصورت جدولی و نموداری برای مدیران میسر خواهد شد. با استفاده از این نرم افزار امکان منسجم نمودن اطلاعات آماری هر سازمان در یک بانک اطلاعاتی و تهیه گزارشات و خروجی های مورد نیاز و مقایسه روند رشد و حرکت سازمان و مقایسه با دوره های قبلی میسر میباشد. این نرم افزار به سفارش شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) تهیه گردیده است.
  تکنولوژی : .NET Framework 3.5 - ASP.NET - C# - SQL Server 2005
 • طراحی و پیاده سازی نرم افزار ارزیابی پروژه های راهبردی بر اساس روش BSC
  این نرم افزار جهت ارزیابی کیفی و کمی پروژه ها بکار میرود. پس از تعریف پروژه ها در نرم افزار و تعریف برنامه زمانی پیشرفت آنها امکان ورود اطلاعات پیشرفت و ارزیابی کیفی آنها در دوره های مشخص وجود خواهد داشت. و در انتها امکان تهیه انواع گزارشات متنوع برای کنترل کمی و کیفی پروژه های در حال انجام در این سیستم میسر خواهد شد. اين نرم افزار به سفارش شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) تهیه گردیده است.
  تکنولوژی : .NET Framework 3.5 - ASP.NET - C# - SQL Server 2005
 • طراحی و پیاده سازی سیستم مديریت یکپارچه کیفیت IMS
  سیستم مدیریت یکپارچه يک سيستم يکپارچه نرم افزاري است که در خصوص مکانيزه کردن و اتوماسيون جامع تمام امور و الزامات ايزو طراحي شده است و صد در صد با مفاهيم و الزامات ايزو منطبق است. با نصب و راه اندازي اين سيستم (که مورد تأکيد ويژه بازرسان ايزو نيز مي باشد) بسياري از فعاليتهاي مشمول الزامات ايزو، از طريق شبکه کامپيوتري و بدون کاغذ قابل اجراست و باعث کاهش هزينه ها و افزايش سرعت و دقت عمل مي گردد. به طوري که بعضي فعاليتها (همچون کنترل سوابق) توسط نرم‌افزار به صورت اتوماتيک انجام مي گيرد و نيروي انساني و هزينه هاي جانبي را به صفر کاهش مي دهد. این نرم افزار به سفارش یکی از شرکتهای تولیدی پتروشیمی در مجتمع پتروشیمی بندر امام خمینی طراحی و تولید گردیده است.
  تکنولوژی : .NET Framework 3.5 - ASP.NET - C# - SQL Server 2005
 • طراحی و پیاده سازی سیستم اتوماسیون و بدون کاغذ گردش کار اداری
  این نرم افزار جهت انجام مدیریت گردش کار و بررسی پرونده ها بکار میرود. در این سیستم پس از ارائه درخواست کار از طریق اینترنت پروسه انجام کار در سیستم و سازمان انجام شده و نتیجه نهایی پس از درج در پرونده برای درخواست کننده ارسال میگردد این نرم افزار به سفارش یک از شرکتهای تابعه شهرداری تهران تهیه و راه اندازی گردیده است.
  تکنولوژی : .NET Framework 3.5 - ASP.NET - C# - SQL Server 2005
 • طراحی و پیاده سازی سیستم بایگانی برای یکی از سازمان های دولتی
  این نرم افزار جهت انجام امور بایگانی و اداری یکی از سازمانهای دولتی تهیه گردیده است. در فرآیند انجام این پروژه کلیه مدارک و پرونده های کاغذی پس از اسکن و تشکیل یک خلاصه پرونده تبدیل به یک پرونده الکترونیکی گشته و در نرم افزار طراحی شده ورود اطلاعات میگردد، سپس برای هر پرونده یک بارکد دو بعدی چاپ شده و بر روی پرونده چسبانیده شده لذا دستیابی به اطلاعات پرونده ها در سیستم از طریق پرونده کاغذی به سادگی و با بازخوانی بارکد آن توسط یک دستگاه بارکد خوان امکانپذیر میباشد. با مکانیزه شدن این سیستم پروژه بررسی پرونده ها که طبق بررسی حدود 10 سال زمان نیاز داشت از طریق سیستم مکانیزه طی شش ماه انجام گردید.
  تکنولوژی : .NET Framework 2.0 - ASP.NET - C# - SQL Server 2005
 • طراحي و پياده سازي نرم افزار محاسبه راندمان سيکل حرارتي نيروگاه (TCPC) :
  اين نرم افزار جهت انجام محاسبات راندمان نيروگاههاي بخاري (Thermal Cycle Performance Calculation) بکار ميرود و به سفارش شرکت متن (مرکز تحقيقات نيرو) تهيه گرديده است.
  تکنولوژی : .NET Framework 2.0 - C#
 • طراحي و پياده سازي نرم افزار ارزيابي عملکرد راندمان ديگ بخار نيروگاهها :
  اين نرم افزار جهت انجام محاسبات مربوط به راندمان ديگ بخار نيروگاه ها (Boiler) بکار ميرود و به سفارش شرکت متن (مرکز تحقيقات نيرو) تهيه گرديده است.
  تکنولوژی :Visual Basic 6.0
 • طراحی و پیاده سازی اتوماسیون مالی و ارتباط آن با نرم افزار های Sylvestrix - Axcepta
  این نرم افزار جهت ایجاد یک سیستم یکپارچه و خودکار برای ارتباط سیستم های بازرگانی با سیستم مالی و به سفارش شرکت بین المللی وورث تهران (شعبه وورث آلمان - Wuerth) تهیه گردیده است.
  تکنولوژی : .NET Framework 2.0 - C#
 • طراحی و پیاده سازی نرم افزار بازرگانی و ارتباط جهت دریافت اطلاعات از سایر نرم افزارها
  این نرم افزار سفارشی جهت دریافت اطلاعات محصولات کارخانجات شرکت اطلس کوپکو با فرمت مشخص و ایجاد یک بانک اطلاعاتی از مشخصات آن برای استفاده در شرکت اطلس کوپکو ایران آ.ب (شعبه شرکت اطلس کوپکو سوئد Atlas Copco ) تهیه گردیده است.
 • طراحی و پیاده سازی نرم افزار تهیه پروفرما و پیگیری آنها (Proforma Invoice)
  این نرم افزار سفارشی جهت ارسال و پیگری سفارشات خرید شرکت اطلس کوپکو از کارخانجات شرکت مادر و به سفارش شرکت اطلس کوپکو ایران آ.ب (شعبه شرکت اطلس کوپکو سوئد Atlas Copco ) تهیه گردیده است.
 • طراحی و پیاده سازی نرم افزار مدیریت ترمینالهای کانتینری به سفارش شرکت کشتيرانی جنوب - خط ایران :
  اين نرم افزار جهت مديريت امور ترمينال هاي کانتينري ميباشد (Container Terminal Management System) و براي انجام امور تخليه و بارگيري کشتي ها وعمليات نگهداري کانتينرها در ترمينال و آمار روزانه آنها و عمليات ترخيص کالا و کانتينرها توسط صاحبان کالا جهت استفاده در بنادر جنوبي کشور بکار ميرود. اين نرم افزار به سفارش شرکت کشتيراني جنوب – خط ايران تهيه گرديده است.
 • طراحي و پياده سازي نرم افزار ثبت عمليات هاي داخل بندر از طريق کامپيوترهاي Hand Held :
  اين نرم افزار که بر روي کامپيوتر هاي Pocket PC قابل اجرا ميباشد جهت ثبت امور تخليه و بارگيري کشتي ها و عمليات هاي داخل يک ترمينال کانتينري بصورت همزمان و بلادرنگ و در داخل محوطه و يا در پاي اسکله و روي کشتي از طريق کامپيوتر هاي Hand Held و يک شبکه بدون سيم بکار ميرود. با استفاده از اين نرم افزار کاربران با داشتن يک کامپيوتر Hand Held که آنرا در دست گرفته و در داخل بندر با خود حمل ميکنند در هر جا که عملياتي اتفاق مي افتد قادر خواهند بود تا آنرا در سيستم ثبت کنند. و نياز به مکان فيزيکي مشخص ندارند. اين نرم افزار به سفارش شرکت کشتيراني جنوب – خط ايران تهيه گرديده است.
  تکنولوژی : Windows CE
 • طراحي و پياده سازي نرم افزار اتوماسيون صنعت ورق و کارتن سازي:
  اين نرم افزار جهت اجراي يک سيستم يکپارچه و کامل در کارخانجات توليدي ورق و يا کارتن بکار ميرود و شامل نرم افزارهاي اتوماسيون مالي- اداري و صنعتي ميباشد که شامل حسابداري،‌ انبارداري و حسابداري انبار، فروش و حسابداري فروش، پرسنلي و حقوق و دستمزد و نرم افزار توليد و قيمت تمام شده مواد ميباشد. اين نرم افزار به سفارش شرکت صنايع بسته بندی پرند پیشتاز تهيه گرديده است.
  تکنولوژی :Visual Basic 6.0
 • طراحي و پياده سازي نرم افزار مديريت و ارسال فاکس و نامه هاي الکترونيکي :
   اين نرم افزار نيز به سفارش شرکت بازرگاني بين المللي فکور صنعت تهران (فيتکو) و جهت اجرای یک سیستم مکانیزه و خودکار جهت دریافت و ارسال نامه الکترونیکی و فاکس  استفاده میگردد.
  تکنولوژی : .NET Framework 1.1 - ASP.NET - C# - SQL Server 2000